info@optimal-tour.com.ua

День вишиванки. Значення вишиванки.

Comment are off

Вперше свято відмітили в Чернівецькому національному університеті. Організатором свята стала студентка історичного факультету Леся Воронюк. Її, у свою чергу, надихнув своїм прикладом одногрупник, який щодня надівав вишиванку.

Уперше пропозицію підхопили тільки деякі викладачі і пара десятків студентів, через пару років у вишиванках ходили вже тисячі людей, з 2008 року у великих містах навіть почали проводити парад вишиванок. А вже в 2017 році можна було побачити фото людей з самих різних куточків світу в традиційному українському одязі.

Паради у вишиванках стали ще масштабнішими — в третій четвер травня на вулицях можна побачити найрізноманітніші моделі, поєднання з класикою, з джинсами, із стилізованими спідницями і навіть повноцінні сукні-вишиванки. Не обійшло свято і всесвітню мережу — величезна кількість конкурсів на кращий дизайн вишиванки, краще фото і тд. Ми теж підготували подарунок для наших покупців, але про це трохи пізніше

Вишиванка в Україні має тисячолітню історію, проте особливого значення такий одяг набув тільки декілька віків тому. Найбільше часу за вишивкою проводили дівчата. У скрині у небагатої дівчини було близько 30 сорочок, наречена з сім’ї середнього достатку могла забрати в новий будинок приблизно 60-80 сорочок, а ось багата — сотню і більше.

У вишивці особливе значення надавалося усім деталям — від тканини і орнаменту, до кольору ниток і т.н. Це зараз можна легко купити сукню-вишиванку, а наші пращури робили все своїми руками, створюючи обереги для сім’ї. Сорочку для новонароджених і маленьких дітей вишивали тільки мама або бабуся, а під час будь-якої вишивки було прийнято молитися або співати пісні — тільки так вишиванка могла захистити від бід. Чи інший приклад — жіночі сорочки виготовляли тільки з льняної або конопляної тканини, адже ці рослини можуть захистити жінку і її майбутніх дітей.

vyshivanki

Значення

Вишиванка будь-якої форми — це оберіг від усіх проблем, символізуючий також усе добре: від здоров’я до благополуччя. Українська вишивка також символізує сімейні традиції, любов і вірність. Зараз набагато простіше купити вишиванку, і нехай не ви виготовили її дивні візерунки, але надавати певне значення можна вже готовій речі.

Проте ми вже згадували, що у вишивці надають значення усім деталям, і зараз ми коротко розглянемо одну з основних — колір ниток. Перш, ніж вирішити яку вишиванку купити до свята, слід хоч трохи ознайомитися з символікою:

Червоний символізує любов до життя, радість, енергію сонця. Найпопулярніший колір для жіночих і дитячих вишиванок.

Синій вважався раніше символом води, неба, захисту. Найчастіше використовувався в дитячих і чоловічих нарядах, адже наші пращури вважали, що сині нитки захищають від бід і хвороб.

Білий — колір чистоти раніше носили тільки молоді, незаміжні дівчата. Вважалося, що біла вишиванка рятує їх від бід і від поганих поглядів заздрісників.

Чорному кольору надавали самі різні значення — від родючості землі, до скорботи і смерті. Наприклад, у Борщевской вишиванці (Тернопільська область) найбільше чорного кольору із-за старої легенди про набіг татар, після якого жінки навколишніх сіл вирішили вишивати тільки чорним кольором впродовж 7 поколінь.

Зелений колір пов’язаний з красою, весною, молодістю. Вважається, що зелений колір допомагає в зіткненні з природними стихіями.

Жовтий або золотистий символізує пшеницю, мед, багатство і радість.

Вишивки з орнаментом таких відтінків можуть притягнути в життя матеріальні блага.

Стаття надана: stylezone

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.